Pasowanie Gimnazjalistów

Dnia 29 października 2009 roku w Zespole Szkół w Jerzykowie odbyło się pasowanie klas pierwszych na gimnazjalistów. Wydarzenie ważne, gdyż znowu powiększyła się nam ,,szkolna rodzina”.

Całość przygotowana przez klasy trzecie gimnazjum w Jerzykowie była sympatyczna i bardzo zabawna. Najmłodsi z gimnazjalistów dwoili się i troili, aby jak najlepiej podołać wyzwaniom przygotowanym przez starszych kolegów. Parodie sztuk - ,,Romea i Juli” oraz ,,Królewny Śnieżki”, uświadomiły mi, że sporo talentów doszło w tym roku do naszej szkoły. Uczniowie, nie dość, że zabawę potraktowali dość poważnie – dobrze się do niej przygotowując, to jeszcze zachwycali pomysłowością.

Mini playback show nie był tak dobrze zorganizowany, ponieważ jedna z klas w ogóle nie wzięła w nim udziału. Za to druga otrzymała maksymalną ilość punktów. Za co? Otóż, jak powiedziało jury, ,,za niezwykłą choreografię” , a tak naprawdę za pomysłowość i odwagę Mileny Kaszyńskiej. Dziewczyna wiła się po scenie niesamowicie zabawnie w rytm muzyki Blog27. Ale nieważna jest piosenka, ważny jest ruch sceniczny uczennicy klasy  1b. Jeszcze raz wielkie brawa za odwagę!

Natomiast ,,Jak to piosenka” pozwoliła poobcować , zebranym w auli, z dźwiękami muzyki. Ta konkurencja również wypadła bardzo zabawnie. Szczególnie gdy Cecylia Nawrot powiedziała prowadzącemu – Danielowi Gduli, że jest ,,gorący”. A on, ze ,,skromności”, nie zaprzeczył...

Oprócz tych zadań, były jeszcze trzy inne konkurencje – rozpoznawanie smaków, kalambury i krojenie cebuli na czas. One również były sympatyczne i przyjazne dla uczestniczących w nich, i nie tylko.

Całe przedstawienie miało charakter zabawnej imprezy okraszanej dowcipnymi komentarzami jury i prowadzących. Lecz na końcu przyszedł czas na ślubowanie – pierwszoklasiści przysięgali dobrze się uczyć, zachowywać oraz wypełniać swe szkolne obowiązki. Miejmy nadzieję, że słowa dotrzymają i za dwa lata w niezmienionym składzie powitają nowych kolegów…