TOUS AMIS W GRECJI

 Pierwszy tydzień maja grupa gimnazjalistów z Jerzykowa wraz z nauczycielami spędziła w Grecji biorąc udział w kolejnym, trzecim już, spotkaniu szkół partnerskich w ramach programu Comenius.

 Tym razem gospodarzem spotkania było 2 gimnazjum w Kavali – pięknie położonym nadmorskim mieście w północnej części Hellady. Z gimnazjum w Jerzykowie do Kavali wyruszyło sześcioro gimnazjalistów – uczniów klas II i III pod opieką dwóch nauczycieli. W greckim zjeździe uczestniczyły reprezentacje wszystkich szkół partnerskich; młodzież z Polski, Grecji, Hiszpanii, Francji , Bułgarii i Niemiec miała okazję spędzić wspólnie wspaniałe chwile w pięknej Grecji.

 Nauczyciele z gimnazjum w Kavali z wielkim zaangażowaniem i gościnnością zorganizowali nasz pobyt. Zwiedziliśmy nie tylko malowniczą Kavalę, ale także Saloniki – stolicę regionu, zabytki archeologiczne w Filippi oraz popłynęliśmy na piękną wyspę Tassos. Słoneczna pogoda pozwoliła nawet na plażowanie nad Morzem Egejskim. Uczniowie goszczeni przez rodziny greckich rówieśników mieli okazję poznać bliżej miejscowy styl życia, a uczestnicząc w lekcjach poznali codzienność greckiej szkoły. Miłą niespodzianką były dla nas zdjęcia i artykuł o spotkaniu Comeniusa w Jerzykowie wyeksponowanie w gimnazjum w Kavali. Pożegnalny wieczór również dostarczył niezapomnianych wrażeń – wysłuchaliśmy koncertu szkolnej orkiestry, a po obejrzeniu występów zespołów folklorystycznych z regionu Tracji oraz Krety uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół próbowali kroków greckich tańców.